.:: A jak se VéGéCéčko vlastně zrodilo?
     

Když už jsme se stali geokešery nebo jak si vlastně máme říkat, tak jsem začal přemýšlet o tom, co vlastně na místě nechat. Chtěl jsem vytvořit něco, co se může stát pro sběratele zajímavé. Wood coin je hezká věc, hned se mi to začalo líbit, ale přecejenom hledáme poklady a moc peněz se mi do toho nechtělo vrážet.
Tu jsem si vzpomněl na svá mladá léta, kdy jsem jako mladý radioamatér běhal ROB, ale zároveň vysílal do éteru.
Každý kdo vysílal a kecal s ostatními potrhlíky, měl svou kartu s číslem a na ní poznamenal, kdy si pokecali atd., a pak jí druhé straně poslal. Byla ve velikosti pohledu, což by teď nešlo, ale myšlenka dobrá. Tak jsem přišel vlastně na vizitku, kterou jsem nazval VGC (visiting geocache-card), v překladu VéGéCéčko. To jsem si oddychnul, už jsem měl co dávat do kešek.

Ale co bude na ní? Mělo by tam být:
- přezdívka
- případná www a email majitele
- cz a com odkaz na geocaching
- mapa státu s přibližným místem, odkud je majitel
- znak,čili geoerb


Vše se mi podařilo nějak sladit a VGC je na světě. Základem je samozřejmě oboustrané laminování a igelitový pytlíček. Do pytlíčku by se měl vložit ještě kamínek z lokality "kešera" a je to. Nyní se mi to zdá jako dobrý nápad a určitě si dovedu představit, že takové vizitky sbírám. Nezabere to místo a dá se to pořídit za 3,80Kč vizitka a 45hal pytlík, takže 4,30Kč komplet.
My to budeme rozdávat a možná se najdou další, kteří se přidají.

Jste [CNW:Counter] návštěvníkem této stránky. Děkujeme.