Deník závodníka 'Filip' rok 2009

26.9.2009 - STŽ - Tis u Blatna - 1.etapa - (HDR) - umístění: 16./25 - U: 2.5/2.1km - P: 30m - K: 5 - Z: - Pořádal: > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Oncirk Jan 2. Kalousková Marie 3. Šimša Martin [čas: 0:30:16 - rozdíl: 0:15:37]
Tentokrát poprvé běžel i Filip, spolu se mnou jsme si dali HDR. Start byl kousek od prezentace a hned vedle cíle, což bylo super. Filip se na závod moc těšil, fáborky hledal jak na běžícím pásu a i kontroly se mu dařili, takže se mu to taky moc líbilo. Potom jsme společně s Ondřejčkama poobědvali na trávě, a pak jsme se chtěli podívat na výsledky. Ještě tam nebyly úplné, takže až na internetu v úterý.

Vítězové: 1. Šimša Martin 2. Kalousková Marie 3. Škácha Vít [čas: 0:39:12 - rozdíl: 0:15:01]
Druhý závod STŽ v Tisu. A opět běžel i Filip. Start byl tentokrát na druhé straně silnice. Filipovi se to opět moc líbilo, koukal se i na mapu a podařilo se mu předběhnout Terezku. Po závodě nás nedali do výsledků HDR, ale v konečných výsledcích na internetu v úterý to bylo OK.

10.10.2009 - Den SK Zvole - (HDR) - umístění: 12./14 - U: 1.8/1.6km - P: 10m - K: 10 - Z: - Pořádal: > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Marhold Ondřej 2. Němec Martin 3. Žížala Jaroslav [čas: 0:30:22 - rozdíl: 0:09:58]
Tak jsme se s Filipem zúčastnili třetího závodu. Tentokrát zajímavý "městský" závod ve Zvoli. Prezentace byla u rybníka, co bylo super. Bylo to hezky moderované, jen Tom nějak nemohl. No prostě byl sice po nemoci, ale raději ležel v autě. S Filipem jsme startovali v 1.minutě a průběh byl v pohodě. Filip všechny fáborky našel a i s kontrolama si poradil. Byla tam i jedna divácká kontrola, která byla kousek od prezentace na hrázi rybníka. Pak už jen jedna kontriola u pumpy a z druhé strany rybníka a mazali jsme do cíle. V cíli dostal Filip tatranku a džusík a byl moc spokojenej. Jen jsme asi tímto závodem vyvolali nějaké nachlazení, protože v neděli už měl 38,5°C a od pondělí zůstal doma. No nic, ale i tam to byl pěkný závod.

18.10.2009 - STŽ Jedomělice - (HDR) - umístění: 15./28 - U: 2.5/2km - P: 16m - K: 7 - Z: - Pořádal: > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Lustig Adam 2. Kovářík Tomáš 3. Vyšínský Adam [čas: 0:28:22 - rozdíl: 0:13:08]
Tentokrát jsme se docela rozhodovali, jestli máme jet, protože pěkně pršelo a byla zima, ale nakonec jsme jeli a bylo to super. Filda se těšil, proběhli jsme to v pohodě, dokonce jsme si zkracovali. Do cíle pěkně makal a byl spokojenej. Dnes bylo docela dost závodníků, takže uvidíme, jak to skončí.

25.10.2009 - STŽ - Nedamov u Dubé - (HDR) - umístění: 17./26 - U: 2.25/2km - P: 90m - K: 5 - Z: - Pořádal: > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Aschermannová Tereza 2. Linková Lucie 3. Titzová Adéla [čas: 0:30:12 - rozdíl: 0:13:46]
Tak druhý závod STŽ o tomto víkendu. Po včerejším vydařeném závodě jsme se těšili na tento. A to hlavně proto, protože běžel i Filip. A jak se vlastně ukážou skály a kopce v pořadí H12. Dopoledne začalo být docela hezky, dokonce chvilku vysvitlo slunce. A cestou jsme hledali, jestli někdo prodává červené brambory, ty jsou přece nejlepší …… A nějak jsme si špatně přečetli pokyny, kde jsme se dočetli, že start je přes 3 km od shromaždiště a že tam jezdí autobus. No, a nejezdil, a všichni si to hezky odšlapali. No a to jsme fakt s Fildou nechtěli, takže jsme si vzali popisky a zajeli jsme tam autem. Moni pak odjela zpět do vesnice a čekala na signál, až budeme v cíli, aby pro nás zase přijela. Od místa "vylodění" to bylo na start ještě cca 700 metrů a závěr do neskutečného kopce. Ale Filda to nakonec "vyšplhal". A ještě jsem zapomněl podotknout jednu věc, Tom bežel ve 180 minutě, což snad ani nebylo možné, H12 se přece takto na konec nedávají !!!! A to ještě když jsme přišli na start v cca 153 minutě, tak řekli, že HDR startují jen do 160. Bum, bác, zase jsme asi špatně četli …….. Takže jsme s Fildou vystartovali 20 minut před Tomem a ten tam prý zůstal až do úplného konce, kyd na startu nikdo nebyl. A po něm to už jen zabalili. Divné, ne??? S Fildou nám to šlo dobře. První kopec si vylezl na start a druhý nás čekal těsně před cílem. Ale nakonec to dobře dopadlo a v cíli jsme čekali na Toma. Ten se přiřítil asi 10 minut po nás společně s Adélou, takže to byl takový roztocký doběh. Pak jsme prozvonili maminku a ta pro nás přijela k hlavní silnici. Na shromaždiště jsme ještě vzali Adélu s Terezou, sice si to pěkně šli co noha nohu mine, takže by dorazili zpět až další den, takže to uvítali. Čas měl Tom opět super, okolo 24 minut, tak jsme čekali, co Ondra ježek. A v cíli byl Ondra o 1:41 rychlejší, takže to Tomovi za včerejšek oplatil. Honí se hezky a to je právě na tomto sportu nejzajímavější. Po vyčtení jsme si pokecali s Fandou a poslechli si pár hystorek a mysleli jsme si, že bude vyhlášení. Ale protože nevěděli kdy a hlavně začínalo pršet, raději jsme opustili přístav. Cestou nás potkala u zakšína nějaká bouračka, prostě to tam stálo, takže jsme se otočili, dojeli zpět do Dubé a objeli to přes kokořínské lesy do Tupadel. Pak už pohoda. Takže musím říct, že se nám víkend podařil, Tom byl nadmíru spokojenej a čekáme na poslední závod STŽ ve středu. Tak teď už jen čekáme na výsledky, průběžně byl Tom druhej, ale čas fakt dobrej, tak by tak mohl zůstat.

28.10.2009 - STŽ - Stará Huť - (HDR) - umístění: 12./33 - U: 1.44/1.2km - P: 0m - K: 6 - Z: - Pořádal: > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Sanna Karin 2. Hodousková Markéta 3. Marhold Přemysl [čas: 0:18:27 - rozdíl: 0:07:53]
Hezké počasí? No jasně, dneska bylo super podzimní počasí, nepršelo, ale bez slunce. Na běhání ideál. Ale od začátku. Již včera jsme čekali na startovky, kupodivu se na webu objevili až po osmé večer. A bylo jasné, že vyrážíme zase docela pozdě, protože Tom běžel ve 12:22. Protože nemáme dálniční známku, tak jsme museli okolo a vybrali jsme si to přes Černošice. No super! Táhlo se to tam jako "smr….." a všichni jeli okolo 40. Snad se nám chtěli pomstít. No ale na místo jsme dorazili nakonec hoďku předem, což stačilo. Zaplatili jsme dvacku za parkování na louce a ve škole jsme si vzali popisky. Na start to bylo sice 1300m, ale tam už to známe, takže to nakonec tak daleko nebylo. A ještě k tomu byl cíl hned vedle, takže super. Na startu jsme byli společně s Jiříkovcema, kdy Jiřík startoval 6 minut před Tomem. Jak vystartoval Tom, tak jsme hned s Fildou šli také. Opět se těšil a fakt všechno našel. A zdá se, že bude mít orientaci dobrou, no uvidíme. Na trati jsme potkali Toma už s Jiříkem a my jsme se pomalu blížili do cíle. Tam jsme dobíhali všichni, tzn. Společně s Tomem i Jiříkem, takže takový hromadný cíl. Pak jsme počkali u stanu na velkého Jirku. Najednou vidíme člověka, který se podobá Fandovi, no ale přece to asi nebude Fanda, když je v kamenickém dresu. Ale jak se tam přibližoval, tak to byl skutečně on. No jo, zase ta Kamenice. Šel teprve na start, takže to měl teprve před sebou. Na vyčtení jsme zjistili, že Tom je třetí a předběhl Petra Brázdila o 2s. No aůle tentokrát byl první Jirka Valášek v závěsu s Ondrou Ježkem. Třetí místo je ale super, tihle tři se fakt perfektně honí, je to zajímavé, jak si jsou blízcí, ale přecejenom je vidět, že om je většinou dostane tak, kde je nějaký kopec. A dnes to bylo po rovině. Pak jsme čekali na vyhlášení a to se pořadatelům trošku nepovedlo, protože na třetím místě vyhlásili Petra Brázdila, holt si to neumí zorganizovat, i když na vývěsce byl už Tom třetí. Je jasné, že to může Toma mrzet, ale nakonec mu udělali znovu diplom a i ceny dostal. Ceny byly nějaké slevy do hshsport.cz, ale třeba sleva 2000 Kč na hodinky v ceně 12 tisíc. No nekupte to. Takže na závěr je dobré říct, že i podzimní sezóna se Tomovi povedla a teď už nás jen čeká PZL a sem tam nějaká akce, jako třeba Kunratická a kola.

4.12.2009 - PZL - Mikulášův kufr - Letná - (ANDEL) - umístění: 4./21 - U: 2.2/2.3km - P: 0m - K: 20 - Z: - Pořádal: > Výsledky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Borovička Tomáš 2. Vojta Michal 3. Doubková Petra [čas: 0:25:40 - rozdíl: 0:01:52]
Tak na tento závod se Filda fakt moc těšil, bylo to ve tmě, s baterkou, hledal všechny kontroly a ještě mě hnal, ať bežím. Na konci řekl básničku a dostal bonbon, takže super závod.